banner_isbank
arzum log
tsf logo_2015
gsb logo 2019
Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nda İlk Gün
screenshot 1Arzum Küçük Ev Aletleri A.Ş. sponsorluğuna Çorum'da düzenlenen Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası IM Ekaterina Atalık ve WGM Kübra Öztürk Örenli’nin de aralarında olduğu reyting sıralamasına göre seçilen veya yarı finallerden katılmaya hak kazanan 32 satranççının katılımıyla başladı. Seçilmiş ve yaşça genç bir oyuncu grubu olması nedeniyle daha ilk turdan reyting favorilerinin zorlandığını gördüğümüz şampiyona şimdiden birçok sürprize gebe gibi görünüyor.
 İlk iki masada ilk turun nispeten beklendiği gibi geçtiğini söylemek mümkün. IM Ekaterina Atalık oyunu sadeleştirmek isteyen rakibine oyunsonunda üstünlük sağlayarak kazanırken WGM Öztürk Örenli ise rakibinin oyunortasındaki dikkatsizliğini değerlendirerek taş önde kaldı ve nispeten rahat bir galibiyetle şampiyonaya başladı. Üçüncü ve dördüncü masalarda ise durum tam tersiydi; reyting favorileri WFM Koçyiğit ve WFM Aleksanyan sürpriz sayılabilecek bir şekilde rakipleri Ezgi Aktı ve Azra Ece Koç’a kaybettiler.
Alt masalarda da birçok irili ufaklı sürpriz sonucun görüldüğü ilk tur sonunda 15 oyuncu 1 puana sahip. Şampiyonanın 14 Haziran Pazartesi günü TSİ 15.00’te başlayacak ikinci turunda da birçok heyecanlı ve çekişmeli oyun izlemek mümkün olacak. 
IM Can Arduman ve birbirinden değerli konuklarının canlı yorum ve analizleri ile şampiyona heyecanını TurkishChess isimli YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
Şampiyonanın karşılaşmalarına yönelik soru ve yorumlarınızı Federasyonumuzun Instagram ve Twitter (@turkishchess) sayfalarından ilgili görsellerin altına #ArzumKadınlar2021 etiketini kullanarak yazabilirsiniz.
Haber: Tarık Selbes
369a3c1c-3086-4816-8e14-83eeeff955df
be3a8e65-cea7-4d66-afe8-db9fa93f9741screenshot 1
screenshot 3
 
Turkish Chess Federation © 2021