banner_isbank
arzum log
tsf logo_2015
gsb logo 2019
Arzum Kadınlar Satranç Şampiyonası için Geri Sayım Başladı
199895424 5818789868193010 8716650117868922363 nFederasyonumuz, yüz yüze turnuvalarına başlıyor. Satrancın usta kadınları Arzum Kadınlar Satranç Şampiyonası finallerine katılıyor.
Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın finalleri, Çorum’da 12-19 Haziran tarihlerinde, geçen yılın şampiyonu ve Elo sıralamasından gelen sporcular ve yarı final heyecanından finale kalan sporcular olmak üzere toplam 32 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek. Pandemi dönemi ile birlikte dijital dünyaya taşınan ve dijital dünyanın en çok tercih edilen spor branşı haline gelen satranç sporu, Haziran ayında alınan kademeli normalleşme kararı ile birlikte pandemi kuralları çerçevesinde yapılacak. Federasyonumuz, etkinlik takviminde yer alan diğer ulusal turnuvaları da yıl içinde yarı online ya da yüz yüze olarak düzenleyecek.
“YİNE ÖRNEK OLACAK TURNUVAYA İMZA ATACAĞIZ”
Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası’nın pandemi döneminde Türkiye’de yapılacak tüm ulusal ve uluslararası şampiyona ve etkinlikler için örnek teşkil edeceğini vurgulayan Federasyon Başkanı Gülkız Tulay’ın mesajları şöyle:
“2020 yılında ülkemizde pandeminin başlamasından hemen önce Mart ayında düzenlediğimiz son turnuvamız Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası olmuştu. Pandemi koşullarında tüm kurallara riayet ederek 2020 yılı Kasım ayında Türkiye Şampiyonası’nı başarı ile gerçekleştirmiştik. Bu yıl, Türkiye Şampiyonamızın ardından tekrardan Arzum Türkiye Kadınlar Şampiyonamız ile yüz yüze turnuvalarımıza başlıyoruz. Sporcularımız ve satranç ailemiz ile tekrar buluşacak olmaktan oldukça heyecanlıyız. Sürecin en başında da belirttiğimiz gibi bizim için öncelik ‘sağlık’tır. Bu doğrultuda tüm tedbirlerimizi aldık, titizlikle çalıştık. Sporcularımız tek kişilik odalarda kalacak, çalışma, yemek yeme gibi sosyalleşme alanları ise pandemi kurallarına göre düzenlenecek. Yine örnek olacak ve örnek gösterilecek bir turnuvaya imza atacağımızdan eminim. Arzum Elektirikli Ev Aletleri Sanayi Ticaret A.Ş, Türkiye’nin en prestijli turnuvaları arasında yer alan Kadınlar Şampiyonamızın pandemi kuralları ile düzenlenmesi için maddi ve manevi tüm desteği verdi. Gücümüze güç kattı ve bu gücü hep yanımızda hissettik. Bu süreçte yanımızda olan Arzum Elektirikli Ev Aletleri Sanayi Ticaret A.Ş’ye teşekkürlerimizi iletiyorum.
Şampiyonamızı, uzun yıllardır ulusal ve uluslararası satranç turnuvalarımıza ev sahipliği yapan, kent olarak satranç sporunu sahiplenen Çorum ilimizde düzenleyeceğiz. Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi başta olmak üzere, esnafından kent sakinlerine kadar tüm Çorum halkı satranç sporunu seviyor ve destekliyor bu anlamda teşekkür ederiz.
TÜRKİYE’NİN İKLİMSEL AVANTAJINI KULLANMAK İSTİYORUZ
TSF olarak, etkinlik takvimimizde yer alan ulusal turnuvalarımızı ise önümüzdeki süreçte hayata geçirmek istiyoruz. Satranç ailesi olarak turnuva heyecanını hep birlikte yaşamayı çok özledik. Arzum Türkiye Kadınlar Şampiyonamız, turnuva organizasyonu açısından da örnek teşkil edecek. TSF olarak yaz ayını en iyi şekilde değerlendirmeyi ve pandemi koşullarına uygun gördüğümüz yerlerde turnuvalarımızı düzenlemeyi planlıyoruz. Bizler yeniden bir arada olacağımız için çok heyecanlıyız. Satranç sporuna olan tutkumuz ve bağlılığımız bu zorlu süreçteki kuvvet ve moral kaynağımız olmaya devam edecek.”
“SATRANÇ VE KADINLARIN YANINDA ARZUM VAR”
Arzum Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Rezan Kolbaşı ise “Ülkemizde satrancın desteklenmesi gerektiğinin ve küçük yaşlardan itibaren çocukların bu spora teşvik edilmesinin önemli olduğunun farkındayız. Bunun sonucu olarak da 13 yıldır ara vermeden üstlendiğimiz Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası sponsorluğumuzla 'Satrançta da kadınların yanında Arzum var' diyoruz. Bu alandaki potansiyelin her geçen yıl artması bizi de heyecanlandırıyor. Arzum olarak bundan sonra da sporcularımıza desteğimizi sürdüreceğiz. Bu vesileyle şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyor, Türkiye’yi hep birlikte daha iyi yerlere taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz” diye konuştu.
Arzum Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonası'nda, IM Can Arduman ve birbirinden değerli konukları 7 tur boyunca canlı yayında şampiyona heyecanını tüm Türkiye’de yaşatacak. 

 
Turkish Chess Federation © 2021